Noteikts papildu periods, kas paredzēts stingrās autentifikācijas ieviešanai maksājumu karšu darījumiem e-komercijā

24.10.2019
  • Sadaļa:
Lai nodrošinātu norēķinu pakalpojumu sniedzēju un elektroniskās komercijas tirgotāju vienmērīgu pāreju uz stingrās klientu autentifikācijas* (SCA) metodēm un pastāvīgu patērētāju spēju veikt maksājumu karšu darījumus e-komercijā, Eiropas Banku iestāde (EBI) ir noteikusi papildu termiņu SCA prasību ieviešanas pabeigšanai visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.

Otrā Maksājumu pakalpojumu direktīva (PSD2) un ar to saistītie regulatīvie tehniskie standarti (ietverti Regulā Nr.  2018/389) sākotnēji noteica, ka līdz 14.09.2019. maksājumu pakalpojumu sniedzējiem obligāti jāievieš risinājumi, kas nodrošina SCA piemērošanu karšu darījumos e-komercijā. Ņemot vērā karšu maksājumu un darījumu izpildes procesa sarežģītību, lielākajai daļai ES maksājumu pakalpojumu sniedzēju, kas nodrošina e-komercijas maksājumu karšu darījumus, un tirgotājiem nav izdevies savlaicīgi sagatavoties jaunajām prasībām. Šī iemesla dēļ EBI ir pagarinājusi termiņu SCA prasību ieviešanai līdz 31.12.2020

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) aicina Latvijas maksājumu pakalpojumu sniedzējus, kuri izmantos pagarinājumu SCA prasību ieviešanai maksājumu karšu darījumiem e-komercijā, iepazīties ar EBI sagatavoto informāciju un plānotajiem pasākumiem. FKTK tuvākajā laikā plāno sagatavot un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem nosūtīt veidlapu viedokļa dokumentā noteiktās informācijas iesniegšanai.

Vienlaikus FKTK norāda, ka patērētājus nedrīkst negatīvi ietekmēt tirgus dalībnieka kavēšanās saistībā ar SCA prasību ieviešanai nepieciešamo pasākumu izpildi. Pārejas periods netiek attiecināts uz Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma 87. panta 3.1 daļā noteikto atbildības sadalījumu starp maksājumu pakalpojumu sniedzējiem.

* Stingrā autentifikācija — autentifikācija, kura sastāv no diviem vai vairākiem elementiem, kas ir zināšanas (tas, ko zina tikai maksājuma pakalpojuma izmantotājs), valdījums (tas, kas ir tikai maksājuma pakalpojuma izmantotāja valdījumā) un neatņemamas īpašības (maksājuma pakalpojuma izmantotājam raksturīgas īpašības). Šie elementi ir savstarpēji neatkarīgi, proti, viena elementa uzticamības zaudēšanas gadījumā cita elementa uzticamība netiek apdraudēta, un tie izstrādāti tā, lai nodrošinātu autentifikācijas datu konfidencialitātes aizsardzību.

Turpmākai informācijai:
Dace Jansone
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: + 371 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!