Notiks korporatīvās pārvaldības forums, pasniegs Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021

03.09.2021
  • Sadaļa:
2021. gada 10. septembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 Rīgas pilī notiks forums "Laba pārvaldība – ceļš uz sabiedrības labklājību un Latvijas ekonomikas konkurētspēju" un Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021 pasniegšanas ceremonija. Ikviens interesents foruma norisi varēs vērot tiešsaistē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) mājaslapā.

Forumu atklās Valsts prezidents Egils Levits un Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Forums pulcēs Latvijas līderus – Latvijas lielāko uzņēmumu vadītājus un dažādu nozaru ekspertus. Foruma laikā notiks divas paneļdiskusijas, kurās dažādu nozaru vadošie profesionāļi diskutēs par būtiskiem korporatīvās pārvaldības aspektiem.

Plkst. 10.30 notiks paneļdiskusija “Kas ir ekonomikas ilgtspēja šodienas kontekstā?”. Diskusiju vadīs FKTK padomes loceklis Ģirts Rūda, un tajā piedalīsies Valsts prezidenta padomniece ekonomikas jautājumos Inga Ernstsone, “Latvijas Dzelzceļš” padomes priekšsēdētājs un Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” padomes priekšsēdētāja Tīna Kukka, valsts kontrolieris Rolands Irklis un Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors, valdes loceklis Toms Auškāps.

Savukārt plkst.11.50 sekos paneļdiskusija “Laba pārvaldība publiskā sektora uzņēmumos: Latvijas sabiedrības labklājības un valsts ekonomiskās konkurētspējas konteksts”. Diskusiju vadīs Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents un vadītājs Latvijā Andris Grafs. Diskusijā piedalīsies Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, “Rīgas Satiksme” un “Rīgas namu pārvaldnieks” padomes priekšsēdētājs Ainārs Ozols, “HansaMatrix” un “Coffee Address Holding” padomes priekšsēdētāja Baiba Rubesa, “Air Baltic Corporation” un “Latvenergo” padomes loceklis Toms Siliņš un “TET” padomes priekšsēdētājs, “Citadele banka” padomes loceklis Klāvs Vasks.

Pēc diskusijām sekos Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021 pasniegšana. Balva iedibināta, lai izceltu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktiskas ieviešanas labās prakses piemērus uzņēmumos un sniegtu publisku pozitīvu novērtējumu.

Šogad Latvijas Korporatīvās pārvaldības balva tiks pasniegta trīs nominācijās: “Sekmīgākā pieredze korporatīvās kultūras veidošanā”, “Sekmīgākā padomes atlase” un “Sekmīgākā akcionāru iesaiste digitālajā formātā”. Balvai tika iesniegti 27 pieteikumi, tos vērtēja Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi. Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas autors ir mākslinieks Uģis Traumanis.

Foruma programma publicēta FKTK tīmekļvietnē.

Foruma tiešraide būs pieejama FKTK tīmekļvietnē šajā lapā.

Forumu organizē FKTK, Nasdaq Riga un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūts sadarbībā ar Tieslietu ministriju un partneriem, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība Latvijā.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome izstrādāja Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu, kas no 2021. gada piemērojams ikvienam Latvijas uzņēmumam, ar mērķi uzlabot darbības efektivitāti un panākt ilgtermiņa vērtības pieaugumu. Kodeksā ietvertie principi apkopo labāko starptautisko praksi, Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai.

Turpmākai informācijai:
Aija Brikše
Komunikācijas un finanšu pratības daļas
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 67774807
E. Aija.Brikse@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!