Notiks Latvijas kapitāla tirgus forums 2021 “Šodienas lēmumi = nākotnes iespējas”

06.01.2021
  • Sadaļa:
2021. gada 19. janvārī tiešsaistē notiks Latvijas kapitāla tirgus forums 2021 "Šodienas lēmumi = nākotnes iespējas", kurā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) iepazīstinās ar 10 soļu programmu Latvijas kapitāla tirgus attīstībai un ar nozares ekspertiem un viedokļu līderiem diskutēs par programmas ieviešanu un Latvijas kapitāla tirgus izaicinājumiem.

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile akcentē: “Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, šobrīd Latvijā ir maz attīstīts kapitāla tirgus. Par to liecina, piemēram, salīdzinoši zemā tirgus kapitalizācija pret iekšzemes kopproduktu. FKTK ir apzinājusi un apkopojusi priekšlikumus par kapitāla tirgus attīstību, lai veicinātu regulēta tirgus kā kapitāla piesaistes avota popularitāti un pilnveidotu piekļuvi regulētam tirgum gan uzņēmējiem, gan ieguldītājiem. Izmaiņas Latvijas kapitāla tirgū nenotiks pašas no sevis – būtiski lēmumi ir jāpieņem jau pašlaik, lai nākotnē sagaidītu progresu Latvijas kapitāla tirgū un tas spētu sniegt pievienoto vērtību Latvijas tautsaimniecībai un ekonomikai.”

Forumā plānots uzklausīt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas un Baltijas valstu ekspertu viedokli, iepazīties ar Lietuvas un Igaunijas labās prakses piemēriem, kā arī ar ekspertiem trīs paneļdiskusijās apspriest šādus tematus:

  • Emitenti – investīciju piesaistītāji,
  • Investoru intereses veicināšana Baltijas kapitāla tirgū,
  • Valsts iespējas kapitāla tirgus attīstībai.

Foruma mērķis ir veicināt ekspertu diskusijas un institūciju sadarbību, lai attīstītu Latvijas kapitāla tirgu un pēc iespējas plašāk izmantotu tā potenciālu. Attīstīts kapitāla tirgus veicina vietējo un ārvalstu investīciju ieplūšanu Latvijā, paver plašas iespējas vietējiem un ārvalstu uzņēmējiem piesaistīt finanšu resursus, kā arī  investoriem sniedz iespēju ieguldīt Latvijas tautsaimniecības attīstībā.

Lai apzinātu tirgū esošo problemātiku un to risinātu, 2020. gadā FKTK un Latvijas kapitāla tirgus dalībnieku stratēģiskā dialoga ietvaros FKTK ir uzklausījusi kapitāla tirgū iesaistīto institūciju viedokli par līdzšinējo pieredzi, normatīvā regulējuma novērtējumu un attīstības redzējumu. Eksperti sniedza savu viedokli par iespējām kapitāla tirgus attīstībai, kapitāla tirgu izaicinājumiem Latvijā un iespējamajiem attīstības scenārijiem. Līdztekus tam FKTK ir veikusi Latvijas bijušo, esošo un potenciālo kapitāla tirgus dalībnieku aptauju, kā arī izvērtējusi Latvijas kapitāla tirgus situāciju. Balstoties uz stratēģiskā dialoga, aptaujas un FKTK veiktā izvērtējuma secinājumiem, izstrādāta 10 soļu programmu Latvijas kapitāla tirgus attīstībai.

Reģistrācija forumam: https://fktk.stasti.lv/tiesraide/.

Foruma programma: https://www.fktk.lv/mediju-telpa/nozares-temati/latvijas-kapitala-tirgus-forums-2021/programma/.

Vairāk informācijas: https://www.fktk.lv/mediju-telpa/nozares-temati/latvijas-kapitala-tirgus-forums-2021/.

 

Turpmākai informācijai:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas un finanšu pratības daļa
T. 67774808
E. dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis
6 7774800
E-Pasts:
Iepriekšējā pierakstīšanās pie sekretāra:
67 774 801
Datu aizsardzības jautājumiem:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā