Notiks vebinārs “Kiberdrošības izaicinājumi Latvijas finanšu sektorā”

17.03.2022
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar partneriem 29.03.2022. plkst.14 rīko vebināru "Kiberdrošības izaicinājumi Latvijas finanšu sektorā". Vebinārā eksperti informēs par kiberdrošības riskiem, ar informācijas sistēmu (IS) drošību saistītiem izaicinājumiem un to, kā DORA* regulējuma ieviešana ietekmēs finanšu sektoru. Vebināra laikā šī brīža ģeopolitiskās situācijas kontekstā apspriedīs kiberdrošības situāciju Latvijā, drošības testu praksi, kā arī diskutēs par kiberrisku apdrošināšanas aspektiem, riskiem un ieteikumiem, izvēloties ārpakalpojumus.

Vebināra mērķis ir pievērst Latvijas finanšu sektora iestāžu vadības, IS drošības vadītāju un auditoru uzmanību sektora kiberdrošības riskiem un to pārvaldībai. Vebinārā aicināti piedalīties Latvijas finanšu sektora tirgus dalībnieku un to ārpakalpojumu sniedzēju pārstāvji.

Līdz ar pieaugošo finanšu sektora atkarību no informāciju tehnoloģijām, pieaug arī riski un kibernegadījumu ietekme uz nozari. Galvenokārt finanšu sektora tirgus dalībnieku pakalpojumu pārtraukumu un dīkstāves cēloņi ir bijuši saistīti ar iekšējiem incidentiem. Vērojams, ka finanšu sektora ekosistēmā pieaug trešo pušu loma, piegāžu ķēžu komplicētība līdz ar to tā ir atbilstoši jāuzrauga. Tam uzmanību 2022. gadā pievērsīs gan FKTK, gan Eiropas Savienības (ES) institūcijas. Jauno ES tiesību aktu (DORA) ieviešana uzlabos vispārējo kibernoturību, savukārt tirgus dalībniekiem vairāk pūļu jāvelta drošības funkcijas stiprināšanai.

Vebinārā ekspertu lokā plānots diskutēt par šādām tēmām:

  • Latvijas kiberdrošības stāvokļa kopskats,
  • kiberdrošība ES finanšu sektorā, noturība, kiberriski, kiberuzbrukumu veidi,
  • DORA regulējuma būtiskie aspekti un ietekme uz tirgus dalībniekiem,
  • kā izvērtēt ārpakalpojumu sniedzēju,
  • kiberrisku apdrošināšanas aspekti un prakse,
  • ielaušanās testēšanas nozīme, prakse un risinājumi tirgū,
  • talantu un resursu piesaiste kiberdrošības jomā,
  • nākotnes izaicinājumi.

Vebināru moderēs FKTK Finanšu inovāciju departamenta direktore Marine Krasovska. Vebinārā piedalīsies CERT.LV kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis, “Swedbank” Digitālās stratēģijas vadītājs Ģirts Bērziņš, SIA “IIZI Brokers” Korporatīvās daļas vadītāja Ilze Pāne, SIA “Tet” korporatīvās attīstības direktors Māris Dreimanis, “Possible security” vadītājs Kirils Solovjovs un FKTK Finanšu inovāciju departamenta galvenais IS auditors Arnis Šinka.

Seminārs notiks latviešu valodā. Dalība vebinārā būs iespējama tikai dalībniekiem, kuri iepriekš reģistrējušies. Aicinām reģistrēties šeit: https://forms.gle/uKfKksNE6TfP5iq89 līdz 27.03.2022. Pēc vebināra norises tā ieraksts būs pieejams FKTK mājaslapā. 

*DORA – Eiropas Komisija 2020. gada septembrī publicēja Digitālās darbības noturības regulas projektu jeb DORA (Digital Operational Resilience Act).

 

Turpmākai informācijai:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas
vadītāja Dace Jansone
T. 67774808
E. dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!