Par Zviedrijas Bankas un Finanšu uzraudzības iestādes vizīti Latvijā

15.04.2009
  • Sadaļa:

Rīgā 15.04. 2009.
Paziņojums masu informācijas līdzekļiem
Par Zviedrijas Bankas un Finanšu uzraudzības iestādes vizīti Latvijā

Vakardien, 14. aprīlī Latvijas vizītes ietvaros Zviedrijas Bankas (turpmāk – Riksbank) delegācija viceprezidentes Barbro Vikmanes-Parakas vadībā tikās ar Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk – FKTK) vadību un iepazinās ar informāciju par aktuālo situāciju un tendencēm Latvijas finanšu sektorā.

Savukārt šodien, 15. aprīlī, FKTK vadība un eksperti tikās ar Zviedrijas Finanšu uzraudzības iestādes Finansinspektionen ģenerāldirektoru Martinu Andersonu un Stabilitātes departamenta direktoru Uldi Cērpu. Sanāksmē piedalījās arī Zviedrijas Bankas Riksbank vecākais padomnieks Gorans Linds.

Riksbank un Finansinspektionen vizīte Latvijā notiek saistībā ar Latvijai uzdotajiem uzdevumiem pēc SVF un EK aizdevumu piešķiršanas. Viens no šiem uzdevumiem ir stiprināt pārrobežu uzraudzību un informācijas apmaiņu starp izcelsmes valstu un iesaistīto valstu uzraudzības iestādēm banku grupu gadījumā. Finansinspektionen un Riksbank pārstāvji tika informēti par Latvijas banku auditētajiem 2008. gada darbības rezultātiem un saskaņā ar starptautisko vienošanos veiktā banku sektora papildu audita kopsavilkumu, kā arī iepazinās ar Latvijas banku darbības operatīvajiem rādītājiem šā gada pirmajā ceturksnī.

Tikšanās laikā, izvērtējot pēdējā laika tendenci kopumā Latvijas banku sektorā, kad samērā strauji aug uzkrājumu apmērs peļņu nenesošiem kredītiem banku kredītportfeļos, tika apsvērtas iespējas papildu kapitāla piesaistīšanai Zviedrijas banku meitasuzņēmumos Latvijā ar mātes banku starpniecību Zviedrijā.

FKTK priekšsēdētāja Irēna Krūmane: “Tas ir pozitīvs signāls, kas likumsakarīgi izriet no Zviedrijas valsts palīdzības programmas Zviedrijas finanšu sektoram, un parāda, ka sadarbība ir veiksmīga un koksekventa .”

Kā jau iepriekš ziņots, starp Latvijas FKTK un Zviedrijas Finansinspektionen ir plānota gan informācijas apmaiņas līguma slēgšana par banku grupu uzraudzību, gan uzraugu kolēģiju veidošana, kurā būtu pārstāvētas visas banku grupā iesaistīto banku uzraudzības iestādes.

Ieva Upleja 
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Priekšsēdētājas biroja padomniece
sabiedrisko attiecību jautājumos
tālr.: 6777 4807
e-pasts:ieva.upleja@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm