Pēters Putniņš sāk darbu FKTK vadītāja amatā

11.02.2016
  • Sadaļa:
Pēc Saeimas vienprātīga balsojuma par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) jauno priekšsēdētāju darbu šajā amatā šodien sāk Pēters Putniņš. 2012. gada 20. decembrī Saeima iecēla P. Putniņu par FKTK priekšsēdētāja vietnieku. Arī līdz tam P. Putniņa profesionālā pieredze bijusi saistīta ar finanšu sektoru – no 2005. līdz 2012. gadam strādājot par Latvijas Bankas konsultantu juridiskajos jautājumos, bet no 2002. gada līdz 2004. gadam vadot Latvijas Bankas Juridisko pārvaldi.

FKTK priekšsēdētājs Pēters Putniņš:Novērtēju Saeimas šodien sniegto uzticības mandātu šim amatam, bet reizē apzinos, ka FKTK turpmāk sagaida ļoti dinamiska darba periods. Ir jāpaveic viss, par ko esam vienojušies gan Saeimā, gan ar starptautiskajiem partneriem, lai realizētu iestāšanās sarunas ar OECD, kā arī stiprinātu Latvijas finanšu sektora reputāciju saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, iedibinot augstākos standartus šajā jomā. No tā savukārt izriet, ka jāturpina audzēt un pilnveidot FKTK personāla kapacitāte. Pie tā arī strādāsim.

Kā iepriekš minēts, FKTK ir sākusi darbu pie audita procesa organizēšanas Latvijas kredītiestādēs, kas ietvers neatkarīgu ekspertu piesaisti no ASV, lai novērtētu atbilstības pārbaudi Latvijas kredītiestādēs NILLTFN jomā, kā arī nepieciešamās metodoloģijas izstrādi. Procesa izpilde plānota 2016. gada pirmajā pusgadā. Šī darba rezultāti lielā mērā noteiks FKTK nākamā gada tālāko darbu plānošanu.

Vairāk par 2015. gada banku sektora darbības rezultātiem un FKTK jaunā vadītāja turpmāko iestādes darbības redzējumu medijiem būs iespēja uzzināt gaidāmajā preses konferencē nākamnedēļ 18. februārī, plkst. 11.00, FKTK telpās Kungu ielā 1, Rīgā.

Papildu informācijai:
Ieva Upleja
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas
galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.:67774807; e-pasts: ieva.upleja@fktk.lv

Vairāk par FKTK:
www.fktk.lv, www.klientuskola.lv, Twitter.com/FKTK_LV

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm