Šodien Latvijā viesojas ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī

27.08.2014
  • Sadaļa:

Rīgā, 27.08.2014.
Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Šodien Latvijā viesojas ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī

Šodien, 27. augustā, Latvijā vienas dienas darba vizītē ierodas Eiropas Centrālās bankas (ECB) Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī (Daniele Nouy). Vizītes laikā Daniela Nuī tiksies ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadību un ekspertiem, lai apspriestu galvenās aktualitātes gaidāmā vienotā banku uzraudzības mehānisma ieviešanā.

Mēs ECB esam gatavi uzņemties atbildību par Eiropas lielāko banku uzraudzību no šā gada 4. novembra. Pirmo reizi banku uzraugam būs Eiropas pilnvaras, kas vairos uzticību banku uzraudzībai un banku sektoram. Tāpēc šodien esmu Latvijā, lai iepazītos ar kolēģiem, ar ko strādāsim kopā,” uzsver ECB Uzraudzības valdes priekšsēdētāja Daniela Nuī.

Tikšanas laikā plānots pārrunāt ECB un nacionālo uzraugu sadarbības principus un galvenās banku uzraudzības aktualitātes. Tāpat Daniela Nuī iepazīsies ar Latvijas banku uzraugu komandu un pārrunās vietējam tirgum raksturīgos aspektus.

 „Latvijas trīs lielāko banku ikdienas uzraudzību veiks ECB darbinieki ciešā sadarbībā ar FKTK uzraugiem, veidojot kopējas uzraudzības komandas. Gan FKTK, gan ECB pārstāvjiem ir daudz kopīgu jautājumu, ko pārrunāt, lai veidotu skaidru priekšstatu par katras valsts banku tirgus niansēm un labāk sagatavotos jaunajiem uzraudzības apstākļiem,” norāda FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Par vienoto uzraudzības mehānismu:
Eiropas banku vienotā uzraudzība jeb vienotais uzraudzības mehānisms radīs jaunu finanšu uzraudzības sistēmu ar mērķi nodrošināt Eiropas banku sektora drošību un noturību. Tam jābūt gatavam funkcionēt jau š.g. 4. novembrī, kad ECB pārņems lielāko eirozonas banku uzraudzību un turpmāk nodrošinās to ciešā sadarbībā ar nacionālajiem uzraugiem. Latvijas gadījumā ECB sadarbībā ar FKTK uzraudzīs trīs pēc aktīviem lielākās bankas – AS „Swedbank”, AS „SEB banka” un AS „ABLV Bank”.

Vienotajā banku uzraudzības mehānismā piedalās visas eirozonas valstis. Pārējās Eiropas Savienības valstis var brīvprātīgi pievienoties.

Mediju pasākums:
Informējam, ka FKTK 4. septembrī plkst. 11.00 rīkos mediju brokastis, lai iepazīstinātu ar aktualitātēm vienotā banku uzraudzības mehānisma ieviešanā. Plānots, ka pasākumā piedalīsies FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis un trīs Latvijas lielāko banku AS „Swedbank”, AS „SEB banka” un AS „ABLV Bank” vadītāji.

Papildu informācijai:
Laima Auza
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
Komunikācijas daļas vadītāja
Tālr.: 67774860, 26148001
laima.auza@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm