Precizēti noteikumi par ziņošanu par būtiskiem maksājumu pakalpojumu incidentiem

29.07.2022
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome apstiprinājusi grozījumus "Normatīvajos noteikumos par ziņošanu par būtiskiem maksājumu pakalpojumu incidentiem", pilnveidojot prasības ziņošanai par maksājumu pakalpojumu incidentiem. Grozījumi uzlabo maksājumu pakalpojumu incidentu analīzes un ziņošanas procesu un ļaus FKTK un Eiropas Banku iestādei iegūt precīzāku informāciju par notikušajiem incidentiem.

Ar grozījumiem normatīvajos noteikumos iekļautas prasības, kas izriet no Eiropas Banku iestādes “Pārskatītajām pamatnostādnēm paziņošanai par būtiskiem incidentiem atbilstīgi MPD2”, proti, tiek precizēti nosacījumi incidentu klasificēšanai pēc būtiskuma, uzlabota iesniedzamā ziņojuma forma un precizētas ziņojumu iesniegšanas termiņu prasības.

Grozījumi nepieciešami, lai maksājumu pakalpojumu sniedzēji efektīvāk spētu analizēt notikušos incidentus un plānot atbilstošus drošības pasākumus ar mērķi novērst incidentu atkārtošanos, kā arī lai sekmētu uzraugošo iestāžu vienotu un konsekventu pieeju un lai tās operatīvi un nepieciešamajā apjomā tiktu informētas par incidentiem ar mērķi ierobežot to ietekmi un novērst līdzīgu risku izplatību finanšu tirgū.

Normatīvie noteikumi par ziņošanu par būtiskiem maksājumu pakalpojumu incidentiem ir saistoši Latvijā reģistrētām kredītiestādēm, licencētām maksājumu iestādēm un licencētām elektroniskās naudas iestādēm. Iestādes par incidentiem ziņo FKTK, savukārt FKTK pārsūta no maksājumu pakalpojumu sniedzēja saņemtos ziņojumus Eiropas Banku iestādei.

Noteikumu grozījumi 29. jūlijā publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 

Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas daļa
vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste
Airisa Ādamsone
tālr.: 67 774 857
e-pasts: airisa.adamsone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!