FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile Saeimas deputātus iepazīstina ar banku un apdrošināšanas sektora darbības rādītājiem

14.01.2020
  • Sadaļa:
Šodien, 2020. gada 14. janvārī, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja Santa Purgaile Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātus iepazīstināja ar banku un apdrošināšanas sektora darbības rādītājiem, kā arī pārrunāja aktuālos jautājumus, tostarp par ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteikto sankciju ietekmi uz Latvijas finanšu sektoru.

Sēdes laikā S.Purgaile informēja, ka ārvalstu noguldījumu apmērs Latvijas banku sektorā ir stabilizējies, bet valstu, kuras nav Eiropas Savienībā, noguldījumu apmērs un īpatsvars banku sektora noguldījumos turpina samazināties.

Lai arī kopējie Latvijas banku sektora pelnītspējas rādītāji saglabājas augstā līmenī, atšķirības starp bankām, kuras fokusētas uz iekšzemes klientu apkalpošanu, un bankām, kuras īsteno biznesa modeļa maiņu, joprojām saglabājās būtiskas. Savukārt banku kapitāla un likviditātes rādītāji saglabājas augstā līmenī.

Apdrošināšanas sektorā apdrošinātāju darbība saglabā mērenu izaugsmi, apdrošināšanas sabiedrību pelnītspēja uzlabojas un šī segmenta tirgus dalībnieki ir labi kapitalizēti.

Prezentācija “Banku un apdrošināšanas sektora darbības rādītāji” pieejama ŠEIT

Plašāks apskats par finanšu un kapitāla tirgu 2019. gada 3. ceturksnī pieejams ŠEIT

Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas daļa
tālr.: 67774808
e-pasts: dace.jansone@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm