Brīdina par krāpniekiem, kas cenšas izvilināt datus

  • Sadaļa:
Pēdējās diennakts laikā gan bankas, gan Valsts policija, gan arī informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV brīdinājusi par krāpniekiem, kas cenšas izvilināt banku lietotāju personas datus (internetbankas un karšu datus, PIN kodus utt.), kā arī aicinājuši investēt apšaubāmās finanšu platformās.

Lai izkrāptu internetbankas un karšu informāciju, krāpnieki zvanījuši, uzdodoties par banku darbiniekiem, it kā brīdinājuši par aizdomīgu darījumu un, lai to anulētu, lūguši nosaukt kartes numuru, PIN kodu un citu sensitīvu informāciju.

Krāpnieki arī zvanījuši, lai aicinātu investēt apšaubāmās finanšu platformās, izliekoties par “Bloomberg” pārstāvjiem. Sarunas notikušas krievu valodā.

Padomi, lai pasargātu sevi no krāpniekiem.

  • Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmušas attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.
  • Pirms darījuma veikšanas iepazīsties ar informāciju par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā FKTK mājaslapā: https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/.
  • FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus. Tikai pie šiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.
  • Gadījumā, ja ir nodarīti zaudējumi vai radušās aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.
  • Banka, visticamāk, nelūgs sensatīvu informāciju nosaukt pa tālruni vai e-pastā, un savus internetbankas un karšu datus nekādā gadījumā nevajadzētu šādi izpaust.
  • Ja saņem aizdomīgu zvanu, e-pastu vai citu informāciju, uzreiz sazinies ar konkrēto banku.
  • Iepazīsties ar Valsts policijas informāciju, kā rīkoties, saņemot krāpnieku zvanu: http://www.vp.gov.lv/?&relid=16927#!prettyPhoto/0/.

 

Turpmākai informācijai:
FKTK Komunikācijas daļas
Vecākā sabiedrisko speciāliste
Aija Brikše
tālr.: 67774807
e-pasts: aija.brikse@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm