Brīdinājums par BannersBroker sniegtajiem pakalpojumiem

21.12.2012
  • Sadaļa:

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk tekstā – FKTK) ir izvērtējusi kompānijas BannersBroker mājas lapā www.bannersbroker.com sniegtos pakalpojumus, saskatot tajos finanšu piramīdas pazīmes, kas liecina par iespējamu negodīgu un maldinošu komercpraksi. FKTK aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret saviem līdzekļiem un neiesaistīties ātras un vieglas peļņas gūšanas shēmās. 

Izvērtējot BannersBroker mājas lapā www.bannersbroker.com esošo informāciju, nav skaidri redzams ienākumu avots, kā arī netiek atklāts, kādā veidā iesaistītie klienti varētu nopelnīt solītos peļņas procentus. Arī internetā ir atrodamas vairākas atsauces uz BannersBroker kā sarežģītu finanšu piramīdu, kas agrāk vai vēlāk sabruks, pēdējiem shēmas ieguldītājiem pazaudējot iemaksāto naudu. Kā liecina pieejamā informācija šī shēma ir izplatītāka ārvalstīs, bet arī Latvijā ir šīs shēmas dalībnieki, kas cenšas iesaistīt jaunus dalībniekus internetā un sociālajos tīklos. Līdz šim FKTK nav saņēmusi nevienu iedzīvotāju sūdzību.

Par finanšu piramīdas shēmas esamību šajā situācijā liecina vairākas pazīmes:
– kompānijas dalībnieku peļņas mehānisms nav skaidrs un ir ļoti sarežģīti izklāstīts;
– dalībniekiem tiek solīta un garantēta nesamērīga peļņa;
– lai varētu kļūt par jauno dalībnieku, ir jāsaņem rekomendācija no esoša shēmas dalībnieka, lai sistēmā būtu zināms, kurš dalībnieks piesaistījis shēmai jaunu dalībnieku, un varētu aprēķināt, cik papildu peļņas procentu par to pienākas piesaistītājam;
– nav iespējams noskaidrot kompānijas īpašniekus, vadību, kā arī pat sākotnējās kompānijas rekvizītus;
– internetā nav atrodamas reklāmas, kuras būtu izvietojusi kompānija BannersBroker dalībnieka vārdā.
FKTK likumā noteikto pilnvaru ietvaros ir brīdināt iedzīvotājus, ja tiek saņemta informācija par ieguldījumu vai noguldījumu piesaisti bez licences. Saskaņā ar Latvijā esošajiem normatīvajiem aktiem sodu par negodīgu un maldinošu komercpraksi var piemērot Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), savukārt par uzņēmējdarbību bez nepieciešamās atļaujas ir tiesīgs sodīt Valsts ieņēmu dienests (VID). FKTK var sodīt juridiskās personas par noguldījumu piesaisti bez licences.

Informācija par visiem licencētajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, kā arī brīdinājumi par nelicencētajiem pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājas lapā: Licencētie pakalpojumu sniedzēji: http://ej.uz/pv1c

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis
6 7774800
E-Pasts:
Iepriekšējā pierakstīšanās pie sekretāra:
67 774 801
Datu aizsardzības jautājumiem:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā