Brīdinām par aizdomīgiem darījumiem, kas saistīti ar nesamērīgu komisijas maksu pieprasīšanu un izkrāpšanu

  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par krāpniekiem, kuri zvana pa tālruni nejauši izvēlētiem Latvijas iedzīvotājiem un sniedz nepatiesu informāciju – piedāvājumus, kas var būt saistīti ar ieguldījumiem vai iepriekš krāpnieciskos ieguldījumos zaudētu finanšu līdzekļu atgūšanu.

Viens no veidiem, kā izkrāpt papildu finanšu līdzekļus, ir: krāpnieki uzdodas par reālu maksājumu iestāžu (Latvijas vai citu dalībvalstu) darbiniekiem vai pat vilto dokumentus šo iestāžu vārdā ar apliecinājumiem, ka, ja persona priekšapmaksas formā segs šo iestāžu komisijas maksu, kas parasti ir vismaz 10% procenti no kontā esošās summas, tad persona saņems it kā maksājumu iestādes kontā norādīto summu savā bankas kontā. Turklāt pieprasītā komisijas maksa veicama uz kontu ārpus iestādes, kas nav saistīta ar konkrēto maksājumu iestādi.

FKTK norāda, ka šādas darbības ir netipiskas maksājumu iestāžu darbībām un liecina par krāpnieciskām darbībām, no kurām FKTK iesaka atturēties.

Parasti iestādes, par kuru pārstāvjiem viltvārži uzdodas, nav iesaistītas šajās darbībās un aicina klientus būt vērīgiem un sekot iestāžu oficiālajā mājaslapā noteiktajam cenrādim. Neskaidrību gadījumā nepieciešams sazināties ar konkrēto licencēto iestādi, bet ne ar personām, kas sākotnēji uzdevušās par šo iestāžu pārstāvjiem.

Neskaidrību gadījumā aicinām pārliecināties par konkrēto maksājumu iestāžu tiesībām sniegt pakalpojumus Latvijā. Informācija par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļvietnē, kur norādīti licencētie pakalpojumu sniedzēji un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā.

Savukārt FKTK tīmekļvietnes sadaļā Uzmanies! uzzināsiet, kā atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja esat kļuvis par krāpnieku upuri vai esat uzrunāts sadarboties ar nezināmām personām.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!