Brīdinām par “Dargums.lv” sniegtajiem pakalpojumiem

30.05.2013
  • Sadaļa:

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par interneta mājas lapas www.dargums.lv pakalpojumu, kas sola kļūt par Ķīnas kompānijas „C-Telecom Limited” akciju īpašnieku, neieguldot savus naudas līdzekļus. FKTK vērš uzmanību, ka piedāvātajā veidā nav iespējams kļūt par uzņēmuma akciju īpašnieku. Gadījumos, kad ir aizdomas par krāpšanu, aicinām iedzīvotājus vērsties policijā.

Iepazīstoties ar mūsu rīcībā esošo informāciju, FKTK ir secinājusi, ka šajā piedāvājumā netiek piesaistīti noguldījumi vai ieguldījumi, vai piedāvāts veikt reālus darījumus ar finanšu instrumentiem. Tai pašā laikā vēršam uzmanību, ka pakalpojuma saņēmējiem tiek prasīts nosūtīt personas datus – vārdu, uzvārdu, personas kodu un bankas kontu. Šāda sensitīva informācija, nonākot pie iespējamiem krāpniekiem, var tikt negodprātīgi izmantota. Mēs aicinām vienmēr kritiski izvērtēt, kam tiek atklāti personas dati. Tāpat iedzīvotājiem ir tiesības vērsties Valsts datu inspekcijā, ja ir aizdomas par personas datu negodprātīgu izmantošanu vai pieprasīšanu.

Pazīmes, kas var liecināt par negodprātīgu piedāvājumu:

• Piedāvājums pārāk labs, lai būtu patiesība – tiek piedāvāti nesamērīgi augsti peļņas procenti vai sola peļņu, vispār neieguldot savus līdzekļus.
• Bez pamatota iemesla nezināms pakalpojuma sniedzējs pieprasa personas datus, piemēram, vārdu, uzvārdu, personas kodu, bankas konta numuru vai pat kartes numuru un paroles u.tml.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi investīciju jomā, bet vēlas pirkt vai pārdot akcijas, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kam ir licence. Šādiem pakalpojuma sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci noguldījumu vai ieguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem noguldījumu piesaistītājiem klients ir aizsargāts no valsts puses – gan kā patērētājs, gan kā noguldītājs.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm