Brīdinām par nelicencētu pakalpojumu sniedzēju Tycoon 69 piedāvātajiem nelicencētiem finanšu pakalpojumiem

16.07.2019
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par nelicencētu ieguldījumu pakalpojumu sniedzēju Tycoon 69 (uzņēmums: TYCOON69 AG, Eimatt 16b, 6372 Ennetmoos, Switzerland) piedāvātajiem finanšu pakalpojumiem tīmekļa vietnē: https://tycoon69.com/ vai organizētajos klātienes semināros.

FKTK norāda, ka minētajam pakalpojumu sniedzējam nav tiesību nodarboties ar publisku finanšu līdzekļu piesaisti, tajā skaitā publisku finanšu līdzekļu piesaistīšanu (ICO Initial Coin Offering), emitējot jaunu virtuālo aktīvu (coins) Latvijā.

Gadījumā, ja Jums ir nodarīti zaudējumi vai aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci ieguldījumu vai noguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem pakalpojumu sniedzējiem klientu aizsargā valsts.

Vienlaikus, FKTK norāda, ka ir sniegusi skaidrojumu par virtuālo aktīvu un finanšu līdzekļu publisku piesaistīšanu (ICO) izmantošanas iespējām un piemērojamo regulējumu, kurā FKTK sniedz viedokli par darījumiem ar virtuālajiem aktīviem, kuri tiek izmantoti, lai veiktu investīcijas vai sāktu ICO. Tycoon 69 organizētā finanšu līdzekļu piesaiste varētu atbilst prasībām, kuru veikšanai ir jāsaņem kredītiestādes vai ieguldījumu brokeru sabiedrības darbības atļauja. Skaidrojums pieejams šeit: https://www.fktk.lv/jaunumi/pazinojumi-medijiem/fktk-izstradajusi-skaidrojumu-par-virtualo-aktivu-un-ico-izmantosanas-iespejam-un-piemerojamo-regulejumu/

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus vai noguldījumus, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmušas attiecīgu licenci vai darbības atļauju.

Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības uzsākšanas ar kādu no finanšu pakalpojumu sniedzējiem, pārliecināties par to tiesībām piedāvāt un sniegt ieguldījumu pakalpojumus vai piesaistīt noguldījumus Latvijā.
Informācija par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļa vietnē – Tirgus dalībnieki, tajā skaitā pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā: https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!