Eiropas uzraudzības iestādes atgādina par riskiem, kas saistīti ar darījumiem ar virtuālajiem aktīviem

17.03.2021
  • Sadaļa:
Virtuālie aktīvi, tostarp tā dēvētās virtuālās valūtas, piemēram, Bitcoin, turpina piesaistīt sabiedrības uzmanību, tāpēc Eiropas uzraudzības iestādes – Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (European Securities Market Authority, ESMA), Eiropas Banku iestāde (EBI) un Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestāde (European Insurance and Occupational Pensions Authority, EIOPA) – atgādina, ka to iepriekšējie brīdinājumi joprojām ir spēkā.

EBI, EIOPA un ESMA atgādina patērētājiem, ka daži virtuālie aktīvi ir ļoti riskanti un spekulatīvi.

Kā norādīts EBI, EIOPA un ESMA 2018. gada februāra kopīgajā brīdinājumā (angliski – ESMA tīmekļvietnē) , patērētājiem ir jābūt modriem attiecībā uz augstajiem riskiem, kas saistīti ar šo instrumentu pirkšanu un/vai turēšanu, tostarp iespēju zaudēt visu savu naudu.

Turklāt virtuālajiem aktīviem ir daudz un dažādu veidu, bet lielākā daļa no tiem Eiropas Savienībā joprojām nav regulēti. Tas nozīmē, ka patērētāji, kas pērk un/vai tur šos instrumentus, negūst labumu no garantijām un aizsardzības pasākumiem, kas saistīti ar regulētiem finanšu pakalpojumiem.

2020. gada septembrī Eiropas Komisija nāca klajā ar tiesību akta priekšlikumu regulai par virtuālo aktīvu tirgiem (MiCa). Minētais priekšlikums nav apstiprināts ar Eiropas Komisijas lēmumu, un tas vēl nav stājies spēkā, tāpēc patērētāji pašlaik negūst labumu no šajā priekšlikumā paredzētajiem aizsardzības pasākumiem.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!