FKTK brīdina par DSX piedāvātajiem pakalpojumiem

15.06.2020
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par uzņēmuma DSX (DSX group company), izmantojot zīmolu DSX, piedāvātajiem pakalpojumiem tīmekļa vietnē http://dsx-c.com/. FKTK norāda, ka minētajam pakalpojumu sniedzējam nav tiesību nodarboties ar licencētu finanšu pakalpojumu, tajā skaitā ieguldījumu pakalpojumu un ieguldījumu blakuspakalpojumu, sniegšanu Latvijā.

Minētais uzņēmums tā tīmekļa vietnē norādījis maldinošu informāciju, ka FKTK tam ir izsniedzis licenci finanšu pakalpojumu sniegšanai. FKTK norāda, ka tā nav piešķīrusi nekādu licenci DSX un šī uzņēmuma uzņēmējdarbība nav pakļauta FKTK uzraudzībai. FKTK aicina nesaistīties darījumos ar DSX.

Ja jums ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci finanšu pakalpojumu, tajā skaitā ieguldījumu piesaistei. Tikai darījumos ar šādiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmusi attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības uzsākšanas ar kādu no finanšu, tajā skaitā ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt ieguldījumu pakalpojumus Latvijā.

Informācija par licencētiem finanšu, tajā skaitā ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļa vietnē, kur norādīti licencētie pakalpojumu sniedzēji un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm