FKTK brīdina par Iban Wallet piedāvātajiem pakalpojumiem

09.03.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par uzņēmuma New Generation Market SIA, izmantojot zīmolu Iban Wallet, piedāvātajiem pakalpojumiem tīmekļvietnē http://ibanwallet.com/ vai tā lietotnē Iban Wallet. Minētajam pakalpojumu sniedzējam nav tiesību nodarboties ar licencētu finanšu pakalpojumu, tajā skaitā noguldījumu, pieņemšanu, ieguldījumu pakalpojumu, ieguldījumu blakuspakalpojumu un maksājumu pakalpojumu, sniegšanu.

FKTK nav piešķīrusi licenci vai atļauju New Generation Market SIA sniegt licencētus finanšu pakalpojumus. Šī uzņēmuma uzņēmējdarbība nav pakļauta FKTK uzraudzībai. FKTK aicina nesaistīties darījumos ar New Generation Market SIA.

Ja jums ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci finanšu pakalpojumu, tajā skaitā noguldījumu piesaistei, ieguldījumu vai maksājumu pakalpojumu sniegšanai. Tikai darījumos ar šādiem pakalpojumu sniedzējiem klientu aizsargā valsts.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmusi attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu, kā arī atbilstoši normatīvo aktu prasībām organizēt maksājumus.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības uzsākšanas ar kādu no finanšu, tajā skaitā ieguldījumu vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem, pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā.

FKTK aicina ikvienu personu, kura vēlas izmantot finanšu pakalpojumus, pārliecināties, vai pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs sniegt šādus pakalpojumus. Informācija par visiem licencētajiem pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir atrodama FKTK tīmekļvietnes sadaļā Tirgus dalībnieki vai ievadot meklēto nosaukumu FKTK tīmekļvietnes meklētājā.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm