FKTK brīdina par krāpniekiem, kas uzdodas par licencētiem alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldniekiem

08.12.2021
  • Sadaļa:
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par uzņēmumu, kas, izmantojot tīmekļvietni norgateventures.com (turpmāk - Norgate ventures), nepatiesi uzdodas par alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldniekiem ar līdzīgiem nosaukumiem, lai maldinātu iedzīvotājus par Norgate ventures tiesībām sniegt pakalpojumus Latvijā.

Norgate ventures nav tiesību nodarboties ar alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldību un ieguldījumu pakalpojumu un ieguldījumu blakuspakalpojumu sniegšanu Latvijā. Norgate ventures pārstāvji uzdodas par licencētiem finanšu tirgus dalībniekiem un aicina iesaistīties ieguldījumu darījumos, kuru piedāvāšanai un sniegšanai Latvijā nav saņemta nepieciešamā atļauja.

FKTK nav piešķīrusi darbības atļauju Norgate ventures, un šī uzņēmuma uzņēmējdarbība nav pakļauta FKTK uzraudzībai. FKTK aicina neiesaistīties darījumos ar Norgate ventures, kā arī neveikt maksājumus uz tā norādītiem maksājumu vai virtuālās valūtas pakalpojumu sniedzēju kontiem. FKTK brīdina, ka pie šādiem pakalpojumu sniedzējiem veiktie ieguldījumi netiek aizsargāti un var tikt izkrāpti bez iespējas tos atgūt.

FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci finanšu pakalpojumu sniegšanai, tajā skaitā ieguldījumu piesaistei Latvijā. Tikai darījumos ar šādiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

Ja jums ir nodarīti zaudējumi vai pastāv aizdomas par krāpšanu, aicinām vērsties Valsts policijā ar iesniegumu.

Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam sadarboties ar pakalpojumu sniedzējiem, kas saņēmusi attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības sākšanas ar kādu no finanšu pakalpojumu  sniedzējiem pārliecināties par tā tiesībām piedāvāt un sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā. Informācija par licencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļvietnē, kur norādīti reģistrētie un licencētie pakalpojumu sniedzēji no Latvijas un pakalpojumu sniedzēji no citām dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā.

Savukārt FKTK tīmekļvietnes sadaļā Uzmanies! uzzināsiet, kā atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja esat kļuvis par krāpnieku upuri vai esat uzrunāts sadarboties ar nezināmām personām.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!