Par a/s „Parex banka” pārņemšanu valsts kontrolē

  • Sadaļa:

Par a/s „Parex banka” pārņemšanu valsts kontrolē

Ministru kabinets 3. decembrī ir nolēmis grozīt līgumu par a/s „Parex banka” pārņemšanu, nosakot, ka bankas lielākie akcionāri valstij nodod visas viņu īpašumā esošās a/s „Parex banka” akcijas jeb 84,83% no bankas kapitāla bez tiesībām tās atpirkt atpakaļ.. Atlikušie 15,17% akciju no a/s „Parex banka” kapitāla joprojām tiek atstātas mazākuma akcionāru īpašumā. Līguma grozījumi tika parakstīti 5. decembrī. Šā gada 10. novembrī jau tika parakstīts līgums par a/s „Parex banka” akciju kontrolpaketes pārņemšanu, ar kuru 51% bankas akciju par 2 latiem pārgāja a/s “Latvijas Hipotēku un zemes banka” īpašumā jeb valsts īpašumā. Tādējādi a/s „Parex banka” kļuva par a/s “Latvijas Hipotēku un zemes banka” meitas sabiedrību.

Līguma grozījumi izslēdz līdzšinējos a/s „Parex banka” akcionārus Valēriju Karginu un Viktoru Krasovicki no a/s „Parex banka” valdes, kā arī paredz a/s „Parex banka” padomes pārvēlēšanu ārkārtas akcionāru pilnsapulcē. 5. decembrī a/s „Parex banka” padome ievēlēja jauno valdi.

Šāds MK  lēmums pieņemts saistībā ar nesamērīgu noguldījumu un citu piesaistīto līdzekļu aizplūdi no bankas, kas atsākusies pēdējās nedēļas laikā. Pirmais pasākums, reaģējot uz šīm izmaiņām bankā, bija Ministru kabineta un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas nedēļas sākumā noteiktie saistību izpildes ierobežojumi a/s „Parex banka”.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!