Par licences izsniegšanu AS “Citadele banka” kredītiestādes darbībai

  • Sadaļa:

Rīgā 29.06.2010.

Paziņojums masu informācijas līdzekļiem

 

Par licences izsniegšanu AS “Citadele banka” kredītiestādes darbībai

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (turpmāk tekstā – Komisija) padome 29.06.2010. pieņēma lēmumu izsniegt licenci AS “Citadele banka” kredītiestādes darbībai. AS “Citadele banka” ir AS “Parex banka” restrukturizācijas plāna ietvaros jaunizveidota kredītiestāde un tās dibinātājs ir VAS “Privatizācijas aģentūra”.

Komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece: “Pieņemot lēmumu, Komisijas padome konstatēja, ka AS “Citadele banka” dibinātājs VAS “Privatizācijas aģentūra” ir iesniegusi visus normatīvajos aktos noteiktos dokumentus, bankas pamatkapitāls, valdes locekļi, kā arī bankas dibinātājs VAS “Privatizācijas aģentūra” atbilst Kredītiestāžu likuma prasībām un par bankas pamatkapitālā ieguldīto naudas līdzekļu tiesisku izcelsmi Komisijai nav pamata šaubīties”.

Komisija 22.06.2010. ir saņēmusi arī apliecinājumu par minimālā sākotnējā kapitāla iemaksu pagaidu kontā Latvijas Bankā.

Komisijas biroja vadītāja Anna Dravniece: “Komisijas padome nolēma atbalstīt, ka AS “Citadele banka” valdes priekšsēdētāja amata pienākumus pilda Juris Jākobsons, valdes locekļu amata pienākumus pilda Guntis Beļavskis un Valters Ābele, padomes locekļu amata pienākumus pilda Andžs Ūbelis, Juris Vaskāns un Klāvs Vasks, bet Amanda Bikše pilda AS “Citadele banka” Iekšējā audita dienesta vadītājas amata pienākumus”.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma prasībām jaundibināta kredītiestāde drīkst uzsākt darbību pēc kredītiestādes reģistrācijas Komercreģistrā un Komisijas licences saņemšanas.

Lēmuma teksts ir pieejams Komisijas mājas lapā internetā:

http://www.fktk.lv/lv/komisija/komisijas_darbiba/padomes_materiali/2010-06-29_20100629_finansu_un_kapi/

 

Informāciju sagatavoja:

 

Agnese Joela 

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas biroja 

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr: 6777 4808; e-pasts: agnese.joela@fktk.lv.

 

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!