Uzmanies! Neiekrīti krāpnieku un nelicencētu pakalpojumu sniedzēju lamatās!

  • Sadaļa:

Kur vērsties, ja iekļūts krāpnieku nagos

Nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju izveicības un jaunu krāpšanas metožu izgudrošanas dēļ iedzīvotājiem mēdz būt grūti atpazīt viltvāržus un krāpšanas mēģinājumus. Jo īpaši, kad mērķauditorija tiek uzrunāta attālināti, tiešsaistē un izmantojot mobilās ierīces vai datorus.

Šajā tīmekļvietnes sadaļā uzzini, kā vari atpazīt nelicencētu pakalpojumu piedāvājumus un krāpšanas mēģinājumus, kā pasargāt sevi un kā rīkoties, ja esi kļuvis par upuris krāpniekiem vai esi uzrunāts sadarboties ar nezināmām personām.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir par drošiem un pārdomātiem finanšu ieguldījumiem! Pirms ieguldi vai nodod kādam savus brīvos līdzekļus, septiņreiz nomēri un ievēro principus: apstājies, pārbaudi, aizsargā!

! Mēdz būt gadījumi, kad krāpnieki zvana pa tālruni un uzdodas par Finanšu kapitāla un tirgus komisijas darbiniekiem vai kādas starptautiskas uzraudzības institūcijas darbiniekiem, sniedz nepatiesu informāciju un liek veikt dažādas darbības. Aicinām šādās situācijās neveikt nekādas darbības, nesniegt informāciju, pārtraukt sarunu un informēt Finanšu kapitāla un tirgus komisiju, zvanot pa tālruni 67774800 vai rakstot uz e-pastu: nelicencets@fktk.lv.

! Finanšu kapitāla un tirgus komisijas darbinieki nezvana finanšu iestāžu klientiem. Tas notiek tikai situācijās, kad finanšu iestāžu klienti pēc savas iniciatīvas vērsušies komisijā un notikusi vienošanās par turpmāku sarunu pa tālruni.

Krāpnieki mēdz zvanīt no numuriem ar ārvalstu kodu vai, izmantojot Latvijas numurus, no kuriem nav iespējams veikt zvanu. Latvijā iedzīvotāji var saņemt zvanu tikai no numuriem, kas sastāv no astoņiem cipariem, sākas ar 2 vai 6, turklāt Latvijas numuriem priekšā ir Latvijas valsts kods +371. No atšķirīga tālruņa numura saņemts zvans ir aizdomīgs. Jābūt piesardzīgiem, jo krāpnieki var izmantot arī šķietami drošus tālruņa numurus! Neatbildi uz aizdomīgiem telefona numuriem, neatver un nepārsūti aizdomīgas tālrunī saņemtas ziņas un e-pastus. Uzzini vairāk rakstā par tālruņa numuru pazīmēm, kas var liecināt par krāpnieka zvanu.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!