Pazīsti nelicencētu pakalpojumu sniedzēju!

  • Sadaļa:

Uzmanies no nelicencētiem ieguldījumu pakalpojumiem

Pirms ieguldi naudu, ievēro šos trīs noteikumus!

Apstājies

Brīdis, kad pārdomā saņemto informāciju un izvērtē situāciju, var Tevi pasargāt!

Pārbaudi

Tev ir tiesības pārbaudīt informāciju un nesteidzīgi pieņemt atbildīgu lēmumu par finansēm. Noraidīt vai ignorēt visus pieprasījumus ir pareizi. Tikai noziedznieki mēģinās steidzināt un radīt paniku.

Aizsargā

Nekavējoties sazinies ar banku, ja Tev ir aizdomas, ka esi iesaistīts krāpniecībā, un ziņo par to policijai, Patērētāju tiesību aizsardzības centram vai Finanšu un kapitāla tirgus komisijai.

Nelicencēta finanšu pakalpojuma piemērs

Kā atpazīt?

Pievērs uzmanību tīmekļvietnei

Tā var izskatīties uzticama, bet pārliecinies par tajā atrodamo informāciju, vai tā ir saprotama un ir izsekojama. Piemēram, uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas valsts un adrese, pārstāvji, sniegto pakalpojumu apraksts u.c.

Netici ātrai un lielai peļņai

Netici apgalvojumiem, ka Tavs ieguldījums sniegs pasakainu peļņu tūlīt vai tam ir milzīgs nākotnes potenciāls. Šādi apgalvojumi parasti norāda uz paaugstināta riska ieguldījumiem vai iespējamu krāpšanu.

Neuzķeries uz slavenību izmantošanu reklāmās

Lai iemantotu Tavu uzticību, reklāmās tiek izmantotas slavenības, atsaucoties uz neesošiem ziņu sižetiem un izdomātu pozitīvo pieredzi. Tas notiek bez slavenību ziņas, lai vairotu cilvēku uzticību. Slavenībām visbiežāk nav nekādas saistības ar konkrēto nelicencēto ieguldījuma pakalpojuma sniedzēju.

Bezmaksas naudas nav

Solījumi par lieliem bonusiem, piemēram, 10 un vairāk procentu atmaksu no ieguldītās summas vai līdz pat 500 eiro saņemšanu, ja vien tiks atvērts konts, ir tikai daži izmantotie paņēmieni, lai pievilinātu ieguldītājus.

Kā rīkoties?

FKTK uzrauga tikai licencētus finanšu tirgus dalībniekus

Kur vērsties?

FKTK izskata iesniegumus, kas saistīti ar nelicencētu finanšu pakalpojumu sniedzēju darbībām. Iesniegumu vari iesniegt FKTK, izmantojot tīmekļvietnē pieejamo veidlapas veidni, vai vietnē latvija.lv.

Iesniegumus, kas saistīti ar krāpšanu vai finanšu pakalpojumu sniegšanu bez attiecīgas atļaujas lielā apjomā, izskata Valsts policija.

Ja esi izpaudis savu maksājumu instrumentu datus vai to autentifikācijas datus, lūgums informēt savu banku vai konkrētā maksājuma instrumenta izsniedzēju.

Ar patērētāju interešu aizsardzību saistītus iesniegumus izskata Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!