FinTech licencēšanas atbalsts

  • Sadaļa:

Ja jums jau sākotnēji šķiet, ka jūsu inovatīvā finanšu pakalpojuma sniegšanai nepieciešama kāda no FKTK izsniegtajām atļaujām, lūdzam apmeklēt mūsu tīmekļa vietnes sadaļu https://www.fktk.lv/licencesana/, lai uzzinātu par licencēšanas prasībām regulēto finanšu pakalpojumu sniegšanai (noguldījumu pieņemšana, ieguldījumu pārvaldīšana, kapitāla piesaistīšana, finanšu instrumentu emisija, maksājumu vai elektroniskās naudas pakalpojumu sniegšana, apdrošināšana).

Kādas atlaides ir pieejamas inovatīvu elektronisko maksājumu pakalpojumu sniedzējiem?

Personām, kas plāno sniegt vienīgi inovatīvu maksājumu pakalpojumu, kam nepieciešama maksājumu iestādes vai elektroniskās naudas iestādes atļauja, Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likums paredz finansiālus atvieglojumus. Proti, personai, kura iesniedz dokumentus maksājumu iestādes vai elektroniskās naudas iestādes licences vai reģistrācijas saņemšanai, bet kura plāno sniegt vienīgi inovatīvu maksājumu pakalpojumu, dokumentu izskatīšanas maksa ir noteikta 450 EUR apmērā. Savukārt pēc reģistrācijas vai licences saņemšanas šādai maksājumu iestādei vai elektroniskās naudas iestādei FKTK darbības finansēšanas maksa pirmajos trijos darbības gados ir noteikta 1 000 EUR gadā.

Jau strādājošs tirgus dalībnieks, kas vēlas ieviest inovatīvu risinājumu sava finanšu pakalpojuma sniegšanā

Finanšu pakalpojumus, kuru sniegšanai ir vispirms jāsaņem atļauja, regulē dažādi normatīvie akti. FKTK uzraudzītajiem tirgus dalībniekiem pēc atļaujas saņemšanas ir tiesības sniegt atļautos finanšu pakalpojumus. Tirgus dalībniekiem nav jāsaņem atsevišķa FKTK atļauja inovatīvu risinājumu ieviešanai savu finanšu pakalpojumu sniegšanā. Vienlaikus tiem ir jāizvērtē, vai inovatīvais risinājums nerada būtiskas izmaiņas finanšu pakalpojuma sniegšanas kārtībā vai nerada jaunu, iepriekš nesniegtu finanšu pakalpojumu. Šādā gadījumā tirgus dalībniekam jāinformē FKTK. Tirgus dalībnieka pienākums vienmēr ir izvērtēt inovatīvā risinājuma ieviešanas risku pārvaldīšanu un ietekmi uz tirgus dalībnieka darbību.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!