Inovāciju smilškaste

  • Sadaļa:

Inovāciju smilškaste nodrošina procesu, kurā esošie vai potenciālie finanšu tirgus dalībnieki, kuru darbībai nepieciešama FKTK darbības atļauja (licence vai reģistrācija), var testēt vai pārbaudīt inovatīvus finanšu produktus, finanšu pakalpojumus vai uzņēmējdarbības modeļus saskaņā ar īpašu testēšanas plānu, par ko vienojušies ar FKTK.

Inovāciju smilškaste ir atvērta inovatīviem finanšu risinājumiem, kas sniegtu pozitīvu pienesumu stabilai finanšu tirgus darbībai un attīstībai, kā arī uzlabotu un drošā veidā paplašinātu patērētāju un investoru iespējas izmantot finanšu pakalpojumus.

Inovatīvs finanšu pakalpojums, kas varētu tikt testēts Inovāciju smilškastē, ir Latvijas mērogā jauns vai būtiski uzlabots elektronisko maksājumu vai elektroniskās naudas pakalpojums. Šim pakalpojumam jābūt vērstam uz acīmredzama pienesuma radīšanu pakalpojuma izmantotājiem. Uzņēmumam būtu jāspēj pierādīt šo pienesumu, un pakalpojumam būtu jābūt primāri vērstam uz Latvijas pakalpojumu izmantotājiem, kas neizslēdz iespēju pakalpojumu piedāvāt tālāk arī pārējās Eiropas Savienības valstīs. Pienesums patērētājiem varētu izpausties kādā no šādiem veidiem:

  • tiktu palielināta konkurence sektorā; pakalpojums klientam būtu izdevīgāks, lētāks, vienkāršāks; no tradicionālā pakalpojuma sniegšanas ķēdes tiktu izslēgti atsevišķi starpposmi (piemēram, karšu shēmas iesaistes izslēgšana);
  • inovatīvā pakalpojuma ideja tirgū potenciāli varētu izraisīt tradicionālo tirgus dalībnieku atbildes reakciju, vai nu uzlabojot savu pakalpojumu, vai pieņemot jauno inovatīvo darbības modeli;
  • patērētājiem un neprofesionālajiem klientiem tiktu nodrošināta piekļuve tirgus daļai, kas tradicionāli tiem nav bijusi pieejama.

Pieteikuma veidlapa dalībai FKTK Inovāciju smilškastē ŠEIT.

Detalizētākas informācijas noskaidrošanai aicinām sazināties ar FKTK.

Kontaktinformācija
Tālr.: 67 774 922, 67 774 853
E-pasts: fintech@fktk.lv

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!