5. diskusijas prezentācija un video ieraksts

  • Sadaļa:

Piektdien, 12. novembrī, tiešsaistē notikušajā diskusijā “Riski – iespēja vai šķērslis uzņēmuma attīstībai” secināts, ka šodienas mainīgajos apstākļos arvien lielāka nozīme ir uzņēmuma spējai ātri un efektīvi pielāgoties pārmaiņām, līdz ar to arī risku pārvaldības un iekšējā audita loma pieaugs.

Video ieraksts

Diskusijā uzņēmēji un eksperti dalījās pieredzē par risku pārvaldību uzņēmumā, to, kā tā palīdz uzņēmumam pielāgoties pārmaiņām un veicina izaugsmi, kā arī kādi ir izaicinājumi šajā jomā. Tāpat notika diskusijas par to, cik svarīgi ir saņemt novērtējumu no malas – kāda ir iekšējā un ārējā audita praktiskā pievienotā vērtība.

“Korporatīvās pārvaldības kodekss iedod pareizos instrumentus labai pārvaldībai, bet svarīgi tos piepildīt ar saturu. Līdz ar to ir svarīgi gan tas, cik efektīvi un mūsdienīgi risinājumi ieviesti uzņēmumā, gan arī tas, kāda ir iekšējā vide un kultūra, lai nodrošinātu to, ka risku vadība un iekšējā audita procesi tiek piemēroti pēc būtības un veicina uzņēmuma mērķu sasniegšanu,” uzsver Finanšu ministrijas Finanšu tirgus politikas departamenta direktore Aija Zitcere.

Pēc tam sekojošajā paneļdiskusijā piedalījās SIA “Karavela” valdes loceklis Andris Bite, VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” padomes priekšsēdētājs un VAS “Latvijas Dzelzceļš” padomes loceklis Reinis Ceplis, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos, valdes loceklis Ingmārs Pūķis, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes locekle un AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” valdes padomniece finanšu jautājumos Elīna Salava. Paneļdiskusiju moderēja “PricewaterhouseCoopers” SIA Ilgtspējas pakalpojumu vadītāja un Tieslietu ministrijas Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekle Maija Orbidāne.

“Diskusijas ietvaros secinājām, ka, lai arī dažkārt risku vadība notiek intuitīvi, tomēr risku pārvaldībā ir svarīgi piemērot sistemātisku pieeju. Risku vadība nedrīkst būt otršķirīga funkcija, kas atrauta no uzņēmuma ikdienas darba, tai jābūt integrētai visos līmeņos un jo īpaši stratēģisko lēmumu pieņemšanā. Risku vadība ir iespēju vadība, un ir svarīgi atrast tajā pareizo līdzsvaru starp pārmērīgu risku uzņemšanos un attīstības iespēju izmantošanu, šo līdzsvaru ietekmēs gan uzņēmuma lielums, gan darbības pieredze,” norāda Maija Orbidāne.

Pasākuma otrās daļas paneļdiskusijā sarunas fokusā būs iekšējais un ārējais audits – kā tas palīdz uzņēmumam un kā var novērtēt tā pievienoto vērtību. Diskusijā piedalīsies AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, AS “Conexus Baltic Grid” valdes loceklis Mārtiņš Gode, SIA “Rīgas ūdens” padomes locekle Dace Ljusa, “Balcia Insurance” SE valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus un Iveta Reinholde, profesionālās biedrības “Iekšējā audita institūts” valdes locekle, Latvijas Universitātes profesore. Diskusiju moderēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale.

Kā uzsvēra diskusijas dalībnieki, iekšējā un ārējā audita loma ir būtiska neatkarīga viedokļa sniegšanai un neatņemama uzņēmuma kultūras sastāvdaļa.

“Neatkarīgs vērtējums veicina pārdomātāku lēmumu pieņemšanu un attīsta kopējo korporatīvās pārvaldības līmeni uzņēmumos. Uzņēmumi, kas auditu neuztver kā formalitāti, bet gan kā iespēju, ir konkurētspējīgāki un efektīvāki,” atzīmē Kristīne Černaja-Mežmale.

Diskusijā demonstrētā prezentācija

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!