Finanšu pratība

  • Sadaļa:

Viens no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) uzdevumiem un prioritātēm ir finanšu pratības veicināšana Latvijā. FKTK nacionālā līmenī koordinē Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijas ieviešanu, izstrādi un vada darba grupu, kuras sastāvā ir dažādas institūcijas, kas strādā ar finanšu pratības jautājumiem.

Finanšu pratības stratēģija 2021.–2027. gadam

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģijā 2021.–2027. gadam izvirzīti mērķi veicināt iedzīvotāju finanšu pratības kultūru un ilgtspējību, nodrošināt atbilstošas finanšu vides kvalitāti un pilnveidot finanšu pratības stratēģisko plānošanu, vadību un ieinteresēto pušu iesaistīšanos.

Vairāk par finanšu pratības stratēģiju un tās rezultātiem iespējams uzzināt vietnē finansupratiba.lv. Ikviens savu finanšu pratību var pilnveidot portālā Klientuskola.lv.

Zīmols “Naudasprasme”

Sākot īstenot Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības stratēģiju 2021.-2027., ir izveidot zīmols “Naudasprasme”. Zīmola nesēji ir institūcijas, organizācijas, to īstenotie projekti, aktivitātes un materiāli, kuri veicina iedzīvotāju finanšu pratību un tādējādi arī finansiālo drošību un labklājību.

Zīmols “Naudasprasme” raksturo projektus, aktivitātes un materiālus, kuri veicina tādas Latvijas iedzīvotāju:

  • zināšanas,
  • attieksmi,
  • rīcību,

kas nodrošina finansiālu drošību un ilgtspējību.

Vairāk informācijas par zīmolu “Naudasprasme” un aktivitātēm, kuru mērķis ir stiprināt iedzīvotāju zināšanas un prasmes gudri rīkoties ar naudu, atrodams tīmekļvietnē www.finansupratiba.lv.

Zīmols Naudasprasme

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!