Brexit: Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES

  • Sadaļa:

Vispārīga informācija

2020. gada 31. janvāra pusnaktī pēc Centrāleiropas laika (attiecīgi 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika) notika Apvienotās Karalistes (AK) izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).

Lai nodrošinātu sakārtotu izstāšanās procesu, Izstāšanās līgums paredz regulējumu saistībām, ko AK uzņēmusies kā ES dalībvalsts, un rada pakāpenisku pāreju uz AK kā trešās valsts ārpus ES statusu (t.sk. finanšu vienošanās, pilsoņu tiesību regulējums un pārejas perioda nosacījumi).

Atbilstoši Izstāšanās līgumam no 2020. gada 1. februāra līdz 31. decembrim noteikts pārejas periods, kura laikā AK vairs nav ES dalībvalsts, bet uz to turpina attiekties ES tiesības un pienākumi. ES un AK sadarbība šajā laikā turpinās tāpat kā līdz šim ar vienīgo izņēmumu, ka AK vairs nepiedalās ES lēmumu pieņemšanā.

Pārejas periodā turpinās sarunas par ES un AK par turpmākajām attiecībām jeb pušu attiecībām, sākot ar 2021. gada 1. janvāri.

Finanšu pakalpojumu jomā tas nozīmē, ka pārejas periodā joprojām AK un ES dalībvalstu finanšu pakalpojumu sniedzējiem būs tiesības sniegt finanšu pakalpojumus pēc vienotās pases principa. AK uzņēmumi līdz pārejas perioda beigām paliek ES iekšējā tirgus dalībnieki. No ES tiesībām izrietošās patērētāju tiesības un aizsardzība arī būs spēkā attiecībā uz piedāvātajiem pakalpojumiem un produktiem.

Ieteikumi finanšu tirgus dalībniekiem un patērētājiem, kas ņemami vērā saistībā ar Brexit, pieejama arī Eiropas finanšu iestāžu tīmekļa vietnēs:

Informācija par to, kādas izmaiņas vērojamas finanšu sektora uzraudzībā un pieejai finanšu tirgum AK saistībā ar izstāšanos no ES, sabiedrībām ir pieejama arī AK Finanšu uzraudzības iestāžu mājaslapā:
https://www.bankofengland.co.uk/eu-withdrawal
https://www.fca.org.uk/brexit

Aktuālā informācija par Brexit pieejama arī Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Rīga, LV-1050
Tālrunis
6 7774800
E-Pasts:
Iepriekšējā pierakstīšanās pie sekretāra:
67 774 801
Datu aizsardzības jautājumiem:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā