3. diskusijas prezentācijas un video ieraksts

  • Sadaļa:

11. jūnijā notikušās diskusijas “ESG: modes lieta vai nepieciešamība?” materiāli: prezentācijas un video ieraksts.

Video ieraksts

Eiropas Savienības stratēģiskie mērķi transformācijā uz videi draudzīgāku un ilgtspējīgāku ekonomiku, kā arī aktuālās biznesa vides prasības pasaulē ļoti skaidri demonstrē, ka ilgtspējīga pieeja vides, sociālajiem un pārvaldības jautājumiem vairs nav tikai uzņēmumu iekšējo vērtību vai labās gribas demonstrēšana. Šie principi neizbēgami kļūst par būtisku sastāvdaļu ikviena biznesa konkurētspējas un attīstības nodrošināšanā – secināts 11. jūnijā aizvadītajā tiešsaistes diskusijā “ESG: modes lieta vai nepieciešamība?”.

Diskusijas ievadā zvērinātu advokātu biroja COBALT partneris un Tieslietu ministrijas Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes loceklis Gatis Flinters skaidrojot, kā jaunais Korporatīvās pārvaldības kodekss var palīdzēt sasniegt ESG mērķus, uzsvēra, ka sakārtota korporatīvā pārvaldība rada dubultu ieguvumu. Visupirms, laba korporatīvā pārvaldība pati par sevi ir viens no uzņēmuma ilgtspējas kritērijiem. Turklāt uzņēmumiem ar sakārtotu pārvaldības struktūru ir vieglāk definēt un sasniegt vides un sociālos mērķus.

Pēc tam sekojošajā paneļdiskusijā par korporatīvās pārvaldības lomu uzņēmuma ilgtspējas veicināšanā piedalījās:

  • SCHWENK Latvija valdes locekle, vides un juridiskā direktore Evita Goša,
  • Kuehne + Nagel Latvija valdes priekšsēdētājs Kārlis Soika,
  • neatkarīgais padomes loceklis Rīgas Satiksme, Rīgas namu pārvaldnieks Ainārs Ozols,
  • SG Capital valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs.

Paneļdiskusiju vadīja Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja un Tieslietu ministrijas Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Daiga Auziņa-Melalksne: “Ilgtspēja ir un turpinās būt tuvākās desmitgades galvenais izaicinājums, kas skars visas uzņēmējdarbības jomas. Konkurence tikai ar cenu nav ilgtspējīga stratēģija mūsdienu izpratnē, jo patērētāju vērtību skala piedzīvo nozīmīgas pārmaiņas.”

Diskusijas otrajā daļā Alphinox valdes priekšsēdētāja Jūlija Bistrova skaidrojot, vai uzņēmumiem un investoriem patiesi rūp ESG jautājumi, akcentēja, ka Baltijas uzņēmumi jau ir mainījuši savus paradumus un savas misijas priekšplānā aizvien biežāk izvirza ilgtspējas tematus.

Pasākuma noslēguma paneļdiskusijā par ESG izaicinājumiem un nozīmi konkurētspējas palielināšanā piedalījās:

  • MADARA Cosmetics valdes priekšsēdētāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere,
  • Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs Uldis Biķis,
  • SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere,
  • Blue Circle (zīmols Zivs uz Ledus) vadītājs Lauris Apsis.

Paneļdiskusiju vadīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale.

Kristīne Černaja-Mežmale: “Kā secinājām diskusijā, ilgtspēja jau šobrīd ir veiksmīgu uzņēmumu būtiska darbības komponente un pagaidām arī to stratēģiskā priekšrocība. Tas ir mudinājums arī citiem uzņēmumiem pievērsties vides aizsardzības, sociālās atbildības un labas pārvaldības jautājumiem, lai uzņēmumu izaugsmes virzītājspēks būtu fokusēts virzienā, kas nākotnē kļūs par pašsaprotamu uzņēmējdarbības un konkurētspējas aspektu. Darbības lauks ilgtspējas jomā ir plašs, un tajā var daudz paveikt kā mazi, tā lieli uzņēmumi, tomēr viss sākas ar izpratni un gribu.”

Diskusijā izmantotās prezentācijas

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!