ESMA paziņojums par plānotiem ierobežojumiem ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai privātiem ieguldītājiem ar vairākiem riskantiem finanšu instrumentiem

  • Sadaļa:

Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (European Securities Market Authority – ESMA) ir publicējusi informāciju par plānotiem ierobežojumiem darījumiem ar vairākiem riskantiem finanšu instrumentiem. 

ESMA savā paziņojumā norāda, ka tā šobrīd apsver iespēju noteikt darījumu ierobežojumus ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai privātiem ieguldītājiem ar tādiem finanšu instrumentiem kā binary options un līgumiem par cenas starpību (Contracts for differences – CFD). ESMA plāno pilnībā aizliegt darījumus ar binary options un būtiski ierobežot CFD produktu reklamēšanu, izplatīšanu un pārdošanu. Plānoto ierobežojumu mērķis – privāto ieguldītāju aizsardzība. 

Saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus regulas (MiFIR) 40. pantu, kura stāsies spēkā 03.01.2018. ESMA iegūs tiesības noteikt šāda veida ierobežojumus uz laiku līdz 3 mēnešiem, ar iespēju šos ierobežojumus pagarināt. Savukārt nacionālas finanšu instrumentu tirgus uzraudzības iestādes (t.sk. FKTK) būs tiesīgi pieņemt lēmumus par pastāvīgiem ierobežojumiem. 

Detalizētāk par iespējamiem ierobežojumiem ESMA paziņojumā:

https://www.esma.europa.eu/press-news/esma-news/esma-issues-updated-statement-preparatory-work-in-relation-cfds-binary-options 

 

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!