Publiskā konsultācija par plānotajiem ESMA ierobežojumiem CFD un Binary Options

  • Sadaļa:

Publiskā konsultācija par plānotajiem ESMA ierobežojumiem CFD un Binary Options

19.12.2017. FKTK informēja, ka Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (European Securities Market Authority – ESMA) plāno izmantot Finanšu instrumentu tirgus regulas (MiFIR) 40. pantā noteiktās tiesības piemērot darījumu ierobežojumus ieguldījumu pakalpojumu sniegšanai privātiem ieguldītājiem ar tādiem finanšu instrumentiem kā binary options un līgumiem par cenas starpību (Contracts for differences – CFD), pilnībā aizliedzot darījumus ar binary options un būtiski ierobežojot CFD produktu reklamēšanu, izplatīšanu un pārdošanu. Plānoto ierobežojumu mērķis ir privāto ieguldītāju aizsardzība. 

18.01.2018. ESMA sāk publisko konsultāciju par plānoto ierobežojumu ietekmi uz tirgus dalībniekiem, kuri sniedz ieguldījumu pakalpojumus ar minētajiem finanšu instrumentiem, kā arī par ietekmi uz ieguldītājiem. Publiskās konsultācijas mērķis – iegūt informāciju, lai izvērtētu ESMA plānotā lēmuma samērīgumu. Publiskajai konsultācijai ir noteikts ļoti īss termiņš – līdz 05.02.2018. 

FKTK aicina iestādes, kas sniedz ieguldījumu pakalpojumus ar minētajiem finanšu instrumentiem, un ieguldītājus, kuri tos izmanto un kuri uzskata, ka ESMA plānotie ierobežojumi var būtiski ietekmēt viņu intereses, izmantot iespēju izteikt savu viedokli un pamatot to publiskās konsultācijas ietvaros. ESMA publicētais dokuments satur arī detalizētāku plānoto ierobežojumu aprakstu, salīdzinot ar iepriekš publiski pieejamo informāciju.

Sīkāk par publisko konsultāciju un iespējamiem ierobežojumiem skatīt ESMA publicētajā dokumentā: https://www.esma.europa.eu/press-news/esma-news/esma-consults-potential-cfd-and-binary-options-measures-protect-retail

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!