Panākta vienošanās par ESEF prasību atlikšanu

  • Sadaļa:

11.12.2020. Eiropas Parlaments un Padome vienojās par Pārredzamības direktīvas grozījumiem, kas dalībvalstīm ļautu par vienu gadu atlikt Eiropas vienotā elektroniskā formāta (European Single Electronic Format, ESEF) prasību piemērošanu emitentu, kuru vērtspapīri iekļauti regulētajā tirgū, gada finanšu pārskatiem, ja tās paziņo Eiropas Komisijai par savu nodomu to darīt un par pietiekami pamatotiem iemesliem. Plašāk par vienošanos Eiropas Komisijas tīmekļvietnē.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir saņēmusi informāciju no Finanšu ministrijas, ka tā plāno informēt Eiropas Komisiju par to, ka Latvija izmantos piedāvāto iespēju atlikt ESEF prasības, lai atvieglotu grūtos apstākļus, kas finanšu tirgus dalībniekiem ir radušies saistībā ar Covid pandēmijas izraisītajām sekām.

Tas nozīmē, ka emitentiem 2020. gada pārskati nebūs obligāti jāsagatavo atbilstoši ESEF prasībām. 2020. gada pārskatus varēs sagatavot un publicēt tādā pašā formātā, kā tas bijis līdz šim, piem., pdf. formātā. ESEF prasības būs obligātas gada pārskatiem, kas tiks sagatavoti par finanšu gadu, kas sākas 01.01.2021. vai vēlāk. Taču emitentiem nav aizliegts sagatavot un publicēt gada pārskatus atbilstoši ESEF prasībām pirms šo prasību obligātas piemērošanas.

Kontakti


Adrese:
Kungu iela 1, Riga, LV-1050
Tālrunis:
6 7774800
E-pasts:
Par nelicencētiem pakalpojumiem
Datu aizsardzība:

Seko aktualitātēm


Pieraksties jaunumiem un saņem nozarei svarīgu informāciju savā e-pastā!